KUI PALJU JA MIDA PEAKS JOOMA TRENNI AJAL JA PÄRAST TRENNI?

KUI PALJU JA MIDA PEAKS JOOMA TRENNI AJAL JA PÄRAST TRENNI?

Trenni tegemine on paljude inimeste üks lemmiktegevusi ning üha rohkem inimesi on suunanud pilgu tervisliku eluviisi poole ning hakanud rohkem ennast liigutama, erinevaid spordialasid proovima ning oma üldist füüsilist seisukorda parandama. Dieet trennimaailmas on aga väga tähtis aspekt ning siinkohal ei pea me silmas dieeti, kus peab kaloreid lugema vaid dieeti, mis kindlustab terve keha ning terve vaimu. Täpsemalt räägime me siin aga joomistest, mida ning kuna trenni tehes juua?

Õige dieet ning piisavas koguses vedelike joomine ei ole hea vaid üldiselt vaid see parandab ka tulemusi, annab energiat ning hoiab tervist. Selle tõttu on tähtis, et vedelikule pannakse piisavalt rõhku kuna meie keha koosneb peaagu 60% veest.

Vedelike tarbimine jagatakse kolme rühma:

Hüdratsioon
Energia
Taastumine
Hüdratsioon

Olles füüsiliselt aktiivne kaotab keha palju vedelikku ning veepuuduse ärahoidmiseks tuleb tuua piisavas koguses vett. Mida palavam ning niiskem on ilm, seda rohkem kaotab keha vedelikku ning seda rohkem tuleb piisavas koguses vedelikku juua. Tehes trenni samal ajal kui keha on kaotanud palju vedelikku kukub sooritustase kuni 10% ning see on kehale ohtlik. Kuidas hoida kehas piisavas koguses vedelikku?

  1. Joo tihti, väikeste lonksude haaval. Nii saab keha pidevalt vett ning kogu treeningu aja ning ka pärast on keha energiline ning võimekas.
  2. Joogijanu tundimine näitab kehas olevat vedelikupuudust. Siinkohal tuleks janu eemal hoida, mistõttu tuleb vaadata eelneva punkti poole ning pidevalt väikeste lonksude haaval juua.
  3. Kuna higistamisega ei kaota keha ainult vett vaid ka mineraalaineid ning soolasid, tuleb kõik need tagasi saada. Selleks saab kasutada elektrolüütidega jooke nagu näiteks Hydro tabs, mis aitab kehal asendada kaotatud soolad.

Energia

Iga liigutus mida me teema vajab energiat, isegi kui me olema päev otsa voodis ning vaatame lage, kulutab meie keha energiat, et püsida elus. Küll aga on efektiivse treeningu jaoks vaja piisavalt korraliku energiat ning seda saab süsivesikutest. Ilma energiata on treeningu sooritustase väga madal ning inimene ei võida sellest midagi, vastupidi, ta tunneb ennast väsinuna ning nõrgana. Kuidas saada piisavalt energiat enne trenni?

  1. Paar tundi enne trenni tuleb süüa kõht täis
  2. Vajadusel saab lisaenergiat erinevatest batoonidest

Näiteks valge šokolaadi batoon, milles on vähe suhkrut kuid palju valku.

Valge šokolaadi batoon

Või gluteeni-ja pähklivaba taimne kirsi valgubatoon

Taastumine

Taastumine toimub pärast treeningut ning see on väga tähtis protsess kehas, mida ei tohiks unustada. Taastumise ajal valmistab keha ennast järgmiseks treeninguks ette, samuti ravib keha ennast ning muudab ennast tugevamaks ning ilusamaks. Taastumiseks on kehale väga tähtsal kohal proteiin, millega keha ehitab ennast üles ning ravib end. Kuidas toetada taastumisprotsessi?

  1. Söömine, peale trenni tuleb süüa proteiinirohket toitu nagu liha, muna, piima. Küll aga ei tasuks proteiiniga ennast liiga üle küllata kuna keha suudab korraga vastu võtta kuni 25 grammi proteiini.
  2. Vee joomine. Trenni jooksul kaotatud vedelik ning soolad tuleb tagasi saada juues piisavas koguses vett.
  3. Peale treeningut snäki söömine, selleks võib jällegi olla üks maitsev batoon, mis sisaldab vähe suhkrut ning rohkem proteiini ning süsivesikuid, mis aitavad kaasa keha taastumisele. Samuti võib lüüa niiöelda kaks kärbest ühe hoobiga ning juua spetsiaalseid taastumise jooke.

Näiteks maasikamaitselist proteiini jooki, mis taastab keha ning annab piisavalt energiat.

Või Šokolaadi maitselist jooki, mis sisaldab rohkelt proteiini ja maitseb hästi ilma mingisuguste lisaaineteta.

Kokkuvõttes on füüsilise koormuse ajal vaja tähele panna enda keha peamisi vajadusi milleks on söök ja jook. Ilma söögita ei ole kehal piisavalt energiat ning joomata kaotab keha kiiresti vedelikku, mis võib muutuda ohtlikuks, eriti soojematel suvepäevadel. Küll aga on olemas mitmeid erinevaid toidulisandeid, mis aitavad meid ning meie keha. Et saada igast treeningust maksimumi tuleb enda keha hoida igas aspektis ning lasta tal piisavalt taastuda. Rohkemaid toidulisandeid on võimalik näha toidulisandite e-poest.


Liitu uudiskirjaga ja saa 6% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 6% allahindlust oma esimeselt ostult!