KOLLAGEEN KORTSUDE JA VALUTAVATE LIIGESTE VASTU

KOLLAGEEN KORTSUDE JA VALUTAVATE LIIGESTE VASTU

Vitamiinid, mineraalained, meie keha vajab neid kõiki kuid tänapäeva toitu tarbides on raske kõike seda õigetes kogustes kätte saada. Lisaks hakkab oma osarolli mängima ka vanus aga meil, 21. sajandi inimestel on eelis – toidulisandid, mis hoiavad meie keha ja hinge kauem noorema ning tervema. Siinkohal räägiksime me aga kollageenist, mis see on ning miks seda vaja on.

Mis on kollageen?
Kollageen on proteiin, mida leidub nii veresoontes, liigestes, lihastes, soolestikus ning kuni 70% ulatuses naha proteiinides. Peamisi põhjusi, miks inimestel hakkab nahk lõtvuma ongi kollageeni kadu.

Kollageeni tootlikust vähendavad halvad elustiilivalikud (toit, trenn), õhusaaste, suitsetamine, liigne päikese käes olemine (UV kiired kiirendavad kollageeni lõhkumist nahas ning pidev päikese käes kaitseta olemine kiirendab naha lõtvumise protsessi mitu korda), kõrge vererõhk, liigne kehakaal, liigne suhkru tarvitamine (suhkru molekulid kinnituvad kollageeni külge mis omakorda tekitavad uusi protsesse, lõpuks tekitab suhkru ülesöömine kortsukesi, halli nahka ning raskendab haavade paranemist).

Mida kollageen teeb?
Kollageen hoiab naha noorema ning luustiku õlitatuna. Lisaks leidub kollageeni meie kiharates ning ka seedesüsteemis. Kollageeni läheb kehal vaja mitmeteks talitlusteks ning seda ei ole vaja vaid selleks, et igavesti noor püsida. Ka luud, lihased, liigesed, igemed jpms vajavad kollageeni.

Võibolla, on keegi rääkinud, et vanasti keedeti kondipuljongit, mis pidi aitama liigesevalu vastu. See on täiesti tõsi kuna keetes konte tuleb sealt kollageen välja, mida süües vähenevad liigesvalud ning nahk muutub elastsemaks.

Kus leidub kollageeni?
Kõige parem viis hoida enda keha kollageeni tasemed kõrged on toituda tervislikult: jälgida, et taldrikul oleks rohelist süüa juurvilju, puuvilju ning lisaks toiduaineid kus on palju C-vitamiini. Kuna keha toodab ise kollageeni, siis tuleks eelkõige muretseda tervisliku toitumise pärast kuna kollageeni tegemiseks läheb kehal vaja väga laialt öeldes kolme asja: c-vitamiini, mineraale ning aminohappeid.

Tahtes aga rohkem, on võimalik tarvitada kollageeni toidulisandeid. Kollageeni kasutatud juba aastakümneid ning tulemusi on silmaga näha või end liigutades tunda.

Toidulisandeid on aga kahte valikut: taimne ning loomne.

Taimsed kollageeni toidulisandid on nagu nimigi ütleb taimsed, need ei sisalda loomseid aineid. Need lisandid on võrreldes loomsetega kallimad.

Loomsed toidulisandid on aga jahvatatud loomaosad nagu kondid, kabjad ning liigesed. Selle põhimõte on sama, kui süüa kondipuljongit, tõsta enda keha kollageenitaset. Nüüd tuleb põhjus, miks paljud inimesed söövad taimseid kollageeni toidulisandeid: luud säilitavad ka raskemetalle, antibiootikume, steroide ning muid lisaaineid, mida me ei taha enda kehadesse. Selle tõttu on ka teadlased pannud loomse kollageeni küsimärgi alla. Populaarsed kollageenid on näiteks pärit ka hoopiski kalast. Loomne kollageen on soodsam kui taimne.

Kokkuvõttes on kollageeni kehal vaja nii igapäevasteks talitlusteks kui ka naha ning liigeste heaks. Kollageeni toidulisandeid võtavad väga paljud inimesed kuna seda on lihtne lisada enda söögile ning see parandab üldist kehalist olekut. Küll aga peab läbi mõtlema millist kollageeni tarvitada, kas valida loomne või taimne, kas öko või mitte. Erinevaid toidulisandeid on aga võimalik soetada meie e-poest, kasvõi ööpäev läbi.


Liitu uudiskirjaga ja saa 6% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 6% allahindlust oma esimeselt ostult!