MIKS ON MEILE LISA D VITAMIIN VAJALIK JUST TALVEKUUDEL

MIKS ON MEILE LISA D VITAMIIN VAJALIK JUST TALVEKUUDEL

Tegemist on vitamiiniga, millest ei ole võimalik mööda vaadata ning just eriti talvistel kuudel. Olukorras, kus inimene puutub kokku päikesepaistega, toodab keha vastusena päiksele ise D-vitamiini. Kahjuks on Eestis väga palju sellist aega, kus päikest ei ole ning antud reaktsiooni ei teki, sellisel juhul tulebki mängu näiteks Natura Media D-vitamiini õlikapslid. Toidulisandite abiga on võimalik ka talv nii öelda üle elada ja säilitada kehas vajalik tase. Samas tasub ära märkida ka see, et D-vitamiin on meile oluline hoidmaks hambad ja muu luustik korras, kuna see aitab kehal omastada kaltsiumi ja fosforit. Järgnevalt vaatame pisut lähemalt, miks see vitamiin meile nii vajalik on ning mis juhtub, kui jääme defitsiiti.

Eelised

Tugevam luustik – D-vitamiin mängib olulist rolli kaltsiumi imendumisel ning on seetõttu ka ülioluline säilitamaks tugevaid luid. Kui kehas ei ole piisavalt vitamiini, siis võib luustik olla liigselt pehme ja tekkida erinevad terviseriskid. Laste puhul võivad tekkida erinevad probleemid jalgadega, kuna see on meie alustala, siis seda me kindlasti ei soovi. Nimelt puuduse käes vaevlevate laste jalad võivad kas sisse- või väljapoole ära vajuda ning kaasa tuua tõsised struktuuri probleemid. Tegemist on väga sarnase juhtumiga nii öelda X jalgadele.

Väiksem gripi risk – mõned aastad tagasi tehtud uuringute põhjal järeldati, et kehad, kus on D-vitamiini tasemed kõrgemad on grippi haigestumine oluliselt väiksem. Kuna uuringuid on veel tehtud vähe, siis ei osata täpseid seoseid luua, kuidas antud vitamiin võitleb gripi vastu. Tõenäoliselt on see seotud keha üleüldises tugevuses – kui keha ei pea vaeva nägema puuduste likvideerimisega, saab ta võidelda täisvõimsusel enda poole suunatud rünnakutega.

Terved lapsed – tihti peale seostatakse väikeste laste kõrget vererõhku madala D-vitamiini tasemega. Selle vältimiseks on võimalik manustada Nordaid D-vitamiini spreid, kuna tegemist on pihusti baasil töötava toidulisandiga on seda oluliselt lihtsam kasutada laste peal. Tableti neelamine ei tundu lapsele ilmselt kõige lihtsam ja meeldivam tegevus. Samuti on teaduslikult tõestatud uuringutega, et lastel võib D vitamiini puudusel esineda ka rohkem erinevaid allergiaid. Võrdlusesse võeti lapsed, kes on pärit päikese rohketelt aladelt ja nende vastandid. Uuringu tulemusel selgus, et lapsed, kes veetsid rohkem aega päikese käes olid oluliselt vähem tundlikud ning allergiaid esines kas vähe, või need puudusid täielikult. Loomulikult tuleb enne toidulisandite kasutamist konsulteerida arstiga ning paika panna täpsem kava.

Sümptomid, et teil võib olla D-Vitamiini puudus

Pidev haigestumine – kui olete pidevalt haige, ning külmetute väga lihtsalt, võib see olla põhjustatud eelnevalt mainitud vitamiini puudusest.

Väsimus/kehv tuju – erinevad emotsionaalsed muutused ja tuju kõikumised võivad olla samuti märgiks.

Luu- ja/või lihasvalu – kuna D-vitamiin aitab kehal omastada kaltsiumit, siis see võib olla valu põhjuseks, et keha pole saanud piisavalt aineid omastada.

Neuroloogilised haigused – pikemal perioodil defitsiidis olles võib sellega kaasneda erinevaid probleeme neuroloogia valdkonnas

Vähi soodumus – D-vitamiini puudust seostatakse ka rinna- ja eesnäärmevähiga. Kuna tänase päevani ei ole 100%-liselt kindlaks määrata, kust saab vähk alguse, siis hetkel on tegemist spekulatsiooniga, mis on näidanud kindlat mustrit.

Vältimaks või ennetamaks eelnevalt mainitud ebameeldivusi on teil võimalik meie e-poest soetada endale vajalikud toidulisandid ning koostöös enda perearstiga välja töötada toitumiskava, kuhu need lisada.


Liitu uudiskirjaga ja saa 6% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 6% allahindlust oma esimeselt ostult!